Kokios knygos šiemet buvo pačios mylimiausios?

Kokios knygos šiemet buvo pačios mylimiausios?

Ar ir jums būna, kad labai labai norite naujos knygos, tačiau akys raibsta nuo viršelių, pavadinimų, istorijų gausos? Ar kyla klausimas, kaip išsirinkti tą vienintelę? Mūsų leidyklos lentynos taip pat mirga nuo knygų ir juose slypinčių pasakojimų. Visus metus rinkomės, skaitėme, vertinome knygas, ieškodami pačių pačiausių. Džiaugiamės kiekviena išleista knyga, visos kruopščiai atrinktos, įdomios ir jaudinančios. Ir visgi atsiranda knyga, kuri paliečia labiau, negu kitos. Ta, kuri užvertus paskutinį puslapį nepalieka tavęs, bet ir toliau šildo, džiugina ir drąsina (galbūt net visą gyvenimą?). Išlydėdami praėjusius metus, norime pasidalinti knygomis, kurios labiausiai pakerėjo niekorimtukų širdis. Kviečiame susipažinti!

Leidyklos vadovas Arvydas

Jack London, „Protėvių šauksmas“: praėjusiais metais mane sužavėjo ši knyga apie ypatingą šunį, kuris praėjo visą šuns gyvenimo kelią. Pasakojimas alegoriškas ir simboliškas, labai panašus į tai, ką per savo gyvenimą praeina žmogus. Pagrindinis veikėjas šuo Bakas išlieka vientisas, jis nepameta sąvęs, savo prigimties, sąveikauja su pasauliu ir žmonėmis kaip lygus su lygiu. Fantastika!

Redaktorė-korektorė Eglė

Kimberly Brubaker Bradley, „Kovos žodžiai“: tai knyga apie nežmoniškai skaudžius dalykus, tačiau parašyta taip stipriai ir tuo pačiu lengvai, kad vietoje to, kad liūdintų, ji įkvepia, guodžia ir suteikia drąsos kovoti už save ir už kitą, kalbėti apie tai, kas žeidžia, pykdo ir gąsdina, o svarbiausia – kviečia išgirsti vieniems kitus. Tikiu, kad ši knyga verta tapti tikra literatūros klasika. Linkiu ją perskaityti kiekvienam.

Sandėlio fėja Ramunė

Aurelija Savickienė, „Akys“: tai pasakojimas apie Amerikoje gyvenančių sesių viešnagę Lietuvoje, kurios metu jos iš savo prosenelės išgirsta pasakojimą apie savo artimųjų žmonių kovą už Lietuvos laisvę, tremtį, Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Tai pasakojimas apie Lietuvos istoriją, šeimos likimą, kovotojų meilę tėvynei. Knyga skirta paaugliams, parašyta aiškiai ir suprantamai, labai įtraukia.

Rinkodaros vadybininkė Indrė

Frances Hardinge, „Gelmių šviesa“: tai knyga, atverianti netikėtų potyrių gelmes kiekvienam skaitytojui. Tarsi jūra banguoja kvapą gniaužiantys nuotykiai, o pasirengusius nerti giliau pasitinka baime, savanaudiškumu, nepasitikėjimu, draugyste, pasiaukojimu ir svarbiausiais gyvenimo pasirinkimais raibuliuojanti pojūrė. Kartais nėra teisingo pasirinkimo, o priėmus klaidingą – tenka išmokti su tuo susitaikyti. Kartais negali žinoti, kas esi, kol neišsiaiškini, koks būti nenori. Frances Hardinge kūrinio gelmės nušvinta skirtingais atspalviais kaskart į jas neriant.

Rinkodaros vadybininkė Vilma

Przemysław Wechterowicz, „Dangaus žvaigždelė“: knyga, kuri atras kelią ne tik į mažųjų skaitytojų širdis, bet ir į suaugusiųjų. Istoriją puošia nepaprastai mielos iliustracijos, kurios padeda mažiesiems geriau suprasti istoriją, išmokti pažinti ir suprasti kitą. Vartant puslapius net nepastebėsite, kaip veide atsiranda šypsena, o pasaulis tampa kupinas jaukių gerumo žvaigždelių.

Rinkodaros vadybininkė Vita

Louis Sachar, „Duobės“: tai knyga, kuri mane labai nustebino. Pradėjusi ją skaityti tikėjausi visai ko kito, o radau nuostabiai supintą istoriją apie tikrą draugystę. Pirmą kartą ją skaičiau paauglystėje, ir tai viena iš knygų, kuri su manimi liko iki šiol, kai kurias eilutes ir dabar galiu pacituoti: „O jeigu, o jeigu...“

Sandėlio fėja Agnė

Iris Volant, „Arkliai. Laukiniai ir prijaukinti“: labai įdomi knyga apie arklius nuo A iki Z. Ji kviečia susipažinti su tikrais ir išgalvotais arkliais, su lenktyniniu žirgu Džiūvėsiu ir legendiniu Pegasu. Knyga informatyvi ir labai gražiai ir aiškiai iliustruota. Nors ir skirta vaikams, bet aš pati skaitydama sužinojau daug netikėtų dalykų.

Dizaino burtininkė Andra 

Štěpánka Sekaninová, „Mokomės etiketo su Pelene ir drakonu. Būk mandagus kaip drakonas!“: tai šmaikšti paveikslėlių knyga apie mandagų bendravimą ir elgesį prie stalo, viešose vietose, svečiuose ir pan. Ši knyga ne tik pilna naudingų patarimų ir pamokėlių mažiesiems, bet ir gausiai iliustruota. Kiekviena iliustracija yra linksma, kruopšti ir miela, jas labai smagu tyrinėti. Knygoje vaizduojami personažai yra išraiškingi ir labai pakeliantys nuotaiką. Ši paveikslėlių knyga patiks ir vaikams, ir suaugusiems!

Keliaujantis vadybininkas Rytis

Emilia Dziubak, „Metai miške“: atrodo, labai paprasta knyga, bet ją labai įdomu tyrinėti. Kiekviename atvarte gyvūnėliai gyvena, galima pamatyti, ką jie veikia skirtingu metų laiku. Knyga tinka ir vyresniems vaikams, kurie mokosi apie gyvūnus ir jų įpročius, apie skirtingų metų laikus. Iliustracijose visko tiek daug ir taip kruopščiai išpiešta! Norėčiau susitikti žmogų, kuris taip sugalvojo!

 

 

Su šiomis knygomis širdyse niekorimtukai iškeliauja į Naujus metus. O kokios jūsų pačios pačiausios knygos? Kokios istorijos užbūrė jūsų protus? Galbūt ir jūs panorėsite stabtelti, peržvelgti praėjusius metus, akimis paglostyti knygų lentynas ir prisiminti knygas, sušildžiusias kasdienybę. Ir galbūt atokvėpio akimirkoje sukirbės smalsumas: o kas toliau?..

Šiltų, jaukių ir bent truputį pasakiškų švenčių!